Chudenice – Budětice 6 : 2 / 3:2 /

Do Chudenic konečně přijely Budětice. Na utkání jsme se těšili celou zimu, neboť soupeři bylo co oplácet. Hosté v tomto ročníku dlouhodobě okupují 2. příčku tabulky a jejich útočnou sílu  letos na jaře  předcházela  velmi dobrá pověst. V souboji o tzv. „šest bodů“ jsme byli tentokrát lepší my a zaslouženě jsme rivala přehráli poměrně vysokým a s ohledem na  dění na hřišti i spravedlivým výsledkem.  Krásné předmájové sobotní odpoledne přilákalo velkou diváckou obec a naši hráči se od samého začátku předváděli ve velmi dobrém světle. Už v 6. minutě unikal Honza Soupír svým obvyklým způsobem a také tak zakončoval. Při obranném manévru však zahrál hostující obránce rukou, následoval pokutový kop, který Standa Hodan proměnil. Branka naše borce nakopla a soupeř začínal pomalu tušit, že se ještě budou dít věci… A děly ! V rozmezí pěti minut / 20. a 25. / jsme přidali další dva góly. Napřed se Honza Soupír svojí  jedovatou levačkou báječně trefil z dvaceti metrů k tyči  a zahájil tak svojí první jarní kanonádu. Typickým únikem a kličkou brankáři si potom připravil další pozici ze které se opět nespletl a vedení 3:0 vypadalo v tu chvíli jako idylka. Kdo si myslel, že už se nemůže nic přihodit a chudeničtí poklidně dokráčí k vítězství, ten se hodně mýlil. Ve 30. a 37. minutě hosté totiž po sporadickým výpadech na naší polovinu teatrálními  pády v našem velkém vápně vyrobili dvě penalty a obě také proměnili. Ve chvíli bylo z pohádky drama. Na tomto místě je nutné naše chlapce pochválit, protože je  situace nijak zvlášť nevykolejila, dál předváděli nátlakový kombinační fotbal. Škoda, že v této fázi hry nedokázali dotáhnou některé slibné akce do lepšího konce. Honza Soupír svoji šanci přestřelil vysoko nad a Pavlu Vachtlovi nepřálo štěstí, když se probojoval přes čtyři zadáky soupeře a ztroskotal až na brankáři. Do druhého poločasu vstoupili naši s odhodláním navýšit skóre, předváděná hra je k tomu opravňovala. A neuběhla ani minuta, když se jejich přání vyplnilo. Po ideálním pasu od Martina Ježka se do své oblíbené brejkové činnosti dostal neúnavný Jeník Soupír a přinutil obránce k zoufalému zákroku – střele do vlastní sítě. Stav 4:2 dodal na kopačky chudenických hráčů patřičné sebevědomí a herní pohodu. Soupeř naopak propadl lehké depresi, což je pochopitelné a začal víc tvrdit muziku. Vyplynulo z toho množství faulů a následných přímých kopů, které jsme tentokrát zahrávali velice slušně a pro soupeře dost nebezpečně. Po jedné takové standardce se opět měnil údaj na světelné tabuli, na centr nejvýše vyskočil Vašek Fremuth a se značným přispěním hostujícího brankáře vstřelil hlavou pátý zářez. Běžela 72. minuta. Slunce konečně letos pěkně hřálo, diváci se dobře bavili a hráči si užívali, jak je fajn, když se  fotbalové řemeslo  daří.  Soupeř se však ani za takového stavu nevzdával. Bylo sympatické, jak jej početný divácký doprovod povzbuzoval a hráči se snažili s výsledkem do poslední chvíle něco udělat. Na víc než na několik platonických návštěv na hranici našeho vápna se však již nezmohli. Utkání se nám dnes opravdu povedlo a soupeř naopak odvedl patrně svůj nejhorší výkon jara, takže konečný výsledek 6:2 stanovil v 90. minutě nejlepší hráč na hřišti brankou z těžkého úhlu a završil tím svůj gólový hattrick. Velká gratulace. Všichni příznivci chudenického fotbalu už se nemohli dočkat až se Honzík protrápí k první jarní brance, a ono to přišlo v pravou chvíli a hned v trojitém vydání. Gratulace je na místě. Nejen však Honzovi, ale celému týmu, který dokázal profesorským výkonem přehrát silného soupeře. Jen tak dál…..