Chudenice – Plánice 10 : 1 / 4 : 0 /

Poslední  domácí utkání této příjemní sezony se nám gólově velice podařilo. Podařila se nám tím i patřičná odplata za potupnou porážku v prvním zápase na půdě Plánice. Soupeř přijel s dost devastovanou sestavou, plnou dorostenců a navíc po dvou vyloučeních / 35. a 67. minuta/ dohrával utkání pouze s devíti hráči, to však nijak nesnižuje výši výsledku. Naopak, dokazuje to  enormní chuť našich hráčů hrát kolektivně, i když vývoj hry svádí k různým individuálním výstřelkům.  Právě kolektivní přístup a z toho vyplývající pohledné kombinační akce byly strůjcem pěkného brankového přídělu v síti soupeře. Hra i výsledek se určitě líbil velkému zástupu našich fandů / 90 platících /, což dávali najevo častým potleskem.  Přestože se jednalo o jeden z nejlepších kolektivních výkonů jara, je třeba opět poukázat na vysokou střeleckou potenci Honzy Soupíra,  autora pěti branek, ovšem tentokrát mu v nasazení a touze po skórování více než zdatně sekundoval neúnavný Jenda Rupert. Ten sice neměl to správné střelecké štěstí, dal  „pouze“ jeden gól, u  dalších  čtyř pak ale skvěle asistoval,  když dvakrát vyzval ke skórování Peťu Kadlece  a dvakrát přizvukoval Soupírovi / 16.minuta – 1:0, 88.minuta -10:1//. Dvojice Rupert – Kadlec vyprodukovala opravdu pohledné akce včetně kvalitního zakončení.  První se odehrála ve 22. minutě, když osamocený Petr neměl s milimetrovou  přesnou přihrávkou už téměř žádnou práci a z bezprostřední vzdálenosti procedil brankáře /23.minuta 3:0/. V 70. minutě se spolupráce odehrála i na druhé straně hřiště, Petr jedním dotekem zpracoval Rupíkovo pověstný dlouhý autový hod až v prostoru penaltového puntíku a druhým dotekem pečetil po zemi k tyči, v té chvíli to  bylo 7:1.  Když už je v té brankové chronologii tak trochu chaos, je třeba hromadně vypíchnout také góly  Soupíra Jena. První a druhý gól po tradičních únicích od půle / 16. a 19. minuta /.  Třetí branka – trestňák z 25ti metrů parádně k tyči-  a‘ la  Cristiano R.   Čtvrtá – rychlé zpracování  dlouhého míče uvnitř pokutového území soupeře, otočka s míčem a nekompromisní přesná střela k tyči. Pátý gól – hlavou, po přesném centru Honzy Ruperta, stanovil konečné skóre. I v tomto utkání se projevila jeho velká variabilita a schopnosti střílet branky jakýmkoliv způsobem. Zbývají ještě branky dalších ostrostřelců. Martin Stryczek už po několikáté letos prokázal svoji pohotovost při dorážkách a tak i tentokrát se přičinil o v pořadí čtvrtý zápis v síti soupeře, když v 25. minutě těžil z parádního sóla Oty Göttingera , uniknuvšího přes půl hřiště. Zapsal se do dějin netradičně, levou nohou.  V 61. minutě se kluci kombinačně vyznamenali, rozebrali soupeře na šroubky a i když mohli v průběhu ťukesu ve vápně soupeře vystřelit několikrát, schoval si nakonec  Martin Stryczek nezištnou  výzvu pro Honzu Ruperta a ten korunoval svůj parádní výkon tím nejlepším způsobem /6:0/. Petr Kadlec v se také osvědčil i v roli nahrávače, když po vystřídání v našem týmu došlo k přesunům v sestavě a Pavel Vachtl se podíval  na hrot útoku. Nejprve tato dvojice soupeři jen naznačila čeho je schopna, napoprvé ale místo míče ještě skončil v síti  Pavel. Chvíli na to již udeřilo, Pavel se tentokrát trefil zdatně, po zemi a bylo to 9:1. V utkání s jasnou převahou domácích se odehrála také řada akcí, jejichž gólovému vyjádření chybělo jen šťastnější zakončení. Zde stojí za zmínku další, tentokrát neplodné úniky Honzy Soupíra, zakončené buď zbytečnou přihrávkou nikomu nebo nepodařeným  lobem či  zmařené zákrokem brankáře nebo dobře postaveným břevnem. Činil se i muž utkání Honza Rupert, jeho nebezpečné střely končily rovněž na konstrukci brány nebo šly v těsné vzdálenosti kolem ní. Hlavičku do šibenice tahal brankář hostí ven jen zázrakem. I Stryczkova hlavička po rohu splňovala ligové parametry. A také zde šlo jen o milimetry. Kdyby, kdyby … tak mohlo být skóre významně vyšší.  Soupeř skóroval jedinkrát, v 64.minutě.  Čerstvě střídající Lukáš Zoubek při svém prvním kontaktu s míčem neodhadl  správný okamžik na odkop  a hosté snížili na 6:1. V dalším průběhu hry však Lukáš  potvrdil oprávněnost svého pobytu na hřišti a s přehledem zastavil několik dalších rozvíjejících se útoků Plánice. U tohoto mladíka je velmi příjemné sledovat, jak zápas od zápasu  herně krystalizuje. Má velký smysl pro kombinační hru, hraje s hlavou nahoře. Jeho přihrávky, které nenajdou spoluhráče, by se daly v utkání spočítat na jedné ruce. Uvidíme, jak se bude jeho fotbalový um s věkem rozvíjet, zatím  se zdá být velkým příslibem pro chudenický fotbal. Za příjemné fotbalové odpoledne patří klukům velký dík. Doufejme, že se diváci pořádně namlsali a vyrazí za námi i na poslední zápas venku – do Dešenic, které jsou již jasným postupujícím do vyšší soutěže. Bylo by příjemné jim cestu nahoru trochu pokazit.

Začátek utkání v Dešenících je momentálně ve stádiu domlouvání, z důvodu závěrečného posezení hráčů s fanoušky chudenické kopané chceme hrát už od 15.00 h. Výsledek dohody   včas oznámíme, aby nás  bylo na utkání co nejvíce.