Chudenice – Hrádek u Sušice B 1 : 1 / 0:1 / pk 4:2

První domácí utkání nové sezony proti nováčkovi z Hrádku se nám  vůbec nepovedlo. Znalci chudenického fotbalu si určitě stihli  připomenout stejně rozpačitý vstup do loňského  ročníku, kdy po dvou zápasech jsme nevlastnili ani bod  a stejně tak se nevydařilo ani první jarní utkání s Hydčicemi, kdy jsme až po boji urvali body, rovněž díky penaltám. Takže zatím nezoufejme,  je dost pravděpodobné, že i letos forma našich borců poroste a už brzy se dočkáme těch příjemnějších společně strávených fotbalových momentů. Už jen proto, že kádr zůstal nejen nezměněn, ale navíc  byl posílen příchodem tří nových hráčů, od kterých si do budoucna slibujeme stabilizaci výkonu celého týmu na  vyšší úrovni než dosud. Dva z nováčků, Michal Kraus a Kuba  Stelzer,  se domácímu publiku představili již v tomto utkání, a to  ve velmi  dobrém světle, třetí mušketýr, Jakub Duda,  je prozatím limitován nepříjemným zraněním nohy. / Více o posilách i celém kádru v příspěvku – „Hráči pro sezonu 2016-17“ /.

První poločas utkání s Hrádkem byl jedno velké trápení. Nejen pro diváky, ale určitě i pro hráče samotné. Nelze jim vůbec upřít snahu, nasazení i chuť do hry, vše ale díky nepřesnostem a malé sebedůvěře vyprchávalo do ztracena. Jakoby každý spoléhal na ostatní  spoluhráče, že s tím někdo něco nějak provede. Neúčast společné myšlenky byla zcela zřetelná, hra na náhodu se dařila pouze k velkému vápnu soupeře a tam troskotala na houževnaté obraně, která vůbec nehrála špatně.  Tempo utkání od začátku udávali hosté, již ve druhé minutě po velké neshodě v naší obraně  poprvé zahrozil M. Holeček  nepřesnou střelou z nepříjemné vzdálenosti. Naše první šance se odehrála po rohovém kopu ve 4. minutě, Kuba Soupír  mířil vysoko nad .  Chybující obrana díky špatnému zajišťování vyrobila ve 12.‘ hrubku jako Brno,  tentokrát nás ještě po průniku středem , zakončeným tvrdou střelou Holečka,  zachránila tyč. Náš superstřelec Jenda Soupír  měl za celý poločas pouze jednu gólovku,  pár metrů před brankou se však pomalu orientoval a trefil pouze rychleji reagujícího brankáře. Na hřiště se začala vkrádat nervozita, plynoucí  z vývoje utkání  i ze způsobu hry .  Přibývalo nepřesných rozehrávek, bezcílných odkopů a nepříjemných faulů. To vše na úkor fotbalovosti.  Brankové příležitosti se dlouhé minuty  nerodily na obou stranách, a tak diváky vytrhla z nudy až gólová akce, kdy se po jedné z dalších hrubých  chyb v naší obraně  otevřel  průsmyk  středem hřiště  až před Marka Lucáka a gólem do šatny jsme od 43. minuty prohrávali 0:1.  Do druhého poločasu přišel náš tým s očividným odhodláním zvrátit výsledek. Střídající  Jan Rupert byl od začátku na hřišti znát, bohužel velkou šanci po pár minutách pobytu na hřišti napálil do dobře chytajícího hrádeckého brankáře. Záměny  několika postů rovněž přinesly obrat ve vývoji naší hry.  Soupeře se nám podařilo dostat pod trvalejší tlak  a nějaký čas to vypadalo  na dokonalý zvrat .  Bohužel vyšší obrátky našeho týmu a soustředěnost na útočení a vyrovnání přinesly sebou i brejkové možnosti,  kterých se soupeř s chutí  okamžitě ujímal.  V 64. a 72. minutě tak měl Marek Lucák dvě velké příležitosti ukázat, jak moc  je  ve hře  „zoči voči“ útočníkovi úspěšný.  V 75. minutě se naplnilo přísloví „nedáš-dostaneš“ a po krásném pasu od Matyho svoji další šanci už přesnou střelou Honza Soupír nepromarnil – 1:1. Od tohoto momentu již byl na hřišti pouze náš tým, převaha však byla hodně neplodná, vyústila pouze v množství stereotypně zahrávaných rohových kopů  a jednu Matyho propagační střelu  z pětadvaceti metrů.  Došlo tak na pokutové kopy, které nám letos docela jdou. A i tentokrát nikdo z našich střelců nezaváhal, Marek opět jeden soupeřův pokus kryl, jeden stříleli vedle … a bylo  hotovo.  Shrnuto a podtrženo, za druhý poločas jsme si dva bodíky zasloužili.

Další utkání  hrajeme v rozjetých Velharticích. Ty zatím letos neprohrály a jejich střelecká akvizice Antonovics kraluje podzimním střelcům naší soutěže.  Nezbývá, než doufat, že navážeme na dobrou hru, kterou jsme pod velhartickým hradem převedli letos v červnu a že domácí v jejich euforii trochu zchladíme  a najedeme do potřebné fotbalová pohody.