Chudenice – Kašperské Hory 5 : 1 / 3:1 /

Druhé domácí utkání tohoto ročníku se konalo za příjemného „letního“ počasí. Přijel soupeř, který v minulé sezoně působil ve vyšší soutěži, generační problém však způsobil jeho sestup do naší třídy.  Proti nám se prezentoval s velmi mladým a ambiciózním kádrem, který by mohl  v brzké budoucnosti dost promlouvat do fotbalového dění v našem okrese. Nejstaršímu hráči bylo 26 roků, věkový průměr týmu  se pohyboval kolem 19,5 roku. Herně i kondičně jde o schopný tým, který nás dost prověřil a jen díky lepší střelecké potenci jsme tentokrát odcházeli ze hřiště s  příjemně vysokým brankovým účtem.  Prvních deset minut nám patřilo bezezbytku. Tradiční nepřesné zastřelování si neodpustil Honza Soupír, tentokrát už ve 3. minutě, když po svém typickém úniku středem mířil až příliš vedle pravé tyče. Soupeři zjistili, odkud bude nepříjemno a o minutu později už se jeden z nich „žlutil“ právě po faulu na Jena. Naše nová akvizice Michal Kraus  se vzápětí  prezentoval přízemní střelou z 25 metrů, brankář byl připraven. Michal tím začal svoje povedení představení, herně se tentokrát hodně  zviditelnil. Byl všude, kde se něco dělo, vyhrával všechny souboje ve středu záložní řady  a jeho inteligentní přihrávky připravovaly hostující obraně perné chvíle v podobě hašení nepříjemných brejků našich útočných rychlíků. V 9. minutě  jednu takovou výzvu přetavil  únikem od poloviny hřiště ve vedoucí branku Pavel Vachtl.  Když v 17. minutě přidal druhý gól hlavou po rohovém kopu  Venca „Ventýl“ Fremuth, začalo velké očekávání, jak rychle se dnes skóre bude měnit. Na další gól se ale čekalo až do 32. minuty. Mezi tím náš tlak končil jen nepřesným zakončováním dost jednoznačných šancí  /Vachtl , Soupír /. Na 3:0 upravil skóre po půlhodině hry Honza Soupír , když zúročil milimetrový centr Matyho Ježka za obranu a netradičně pravou nohou technickou střelou k tyči pečetil. Soupeři dala křídla až naše chyba ve 35. minutě. Uprostřed hřiště se nepochopili Kraus a Ježek, soupeř chybnou přihrávku vystihl a z dobrých čtyřiceti metrů přeloboval hodně překvapeného Petra Bejma v brance.  Vstřelená branka znamenala menší zvrat v dění na hřišti, hra se  vyrovnala a do poločasu  přinesla po jedné velké šanci na obou stranách. Napřed  ve 40. minutě využil soupeř chybného rozestavení při našem rohovém kopu a rychlý brejk dvou jeho hráčů přes celé hřiště jen se štěstím  o milimetry neskončil v naší bráně. My jsme mohli skórovat do šatny, Honza Soupír však z trestného kopu trefil jen levou tyč a následnou dorážku poslal Standa Hodan hlavou  do přírody za brankou. I po změně stran  pokračoval soupeř v rychlé kombinační hře, která měla za následek desetiminutovku bez vyložených šancí.  Oživení přinesl druhý Soupírův trestňák v 54. minutě, tentokrát orazítkoval břevno. O minutu dál se již síť vlnila. Honza Soupír šel do brejku, byl nemilosrdně sražen a pokutový kop proměnil Ventýl . Nebylo to s přehledem, brankář si „čuchnul“, ale spadlo to tam.  Po deseti minutách se penaltová situace opakovala, tentokrát se povedl sólový průnik Vachtlovi  a brankář nedovoleným zákrokem přinutil rozhodčího ukázat opět na puntík. Na 5:1 uzavřel  účet zápasu těsně před svým ochodem ze hřiště Michal Kraus  a povrdil tak stoupající formu i gólově. Škoda vleklého zranění, které ho nenechá, aby zcela rozvinul svůj fotbalový rejstřík a dává mu možnost hrát jen něco málo přes poločas. I když už žádný další gól nepadl, utkání se hrálo v pohledném tempu a přinášelo i pěkné brankové příležitosti, při kterých se bravurně  ukazovali oba brankáři. K těm největším patřila tvrdá hlavička Ventýla těsně nad zívající brankou, hosté pak měli poslední slovo při brejku  tři proti jednomu, ale špatnou finální přihrávkou se však připravili o lepší výsledek.  Ač to podle brankového vyjádření tak nevypadá, utkali jsme se s mladým, rychlým a houževnatým soupeřem. Jarní odveta v Kašperkách bude určitě velmi zajímavá.

Na příští sobotu pro nás  připravil  soupeř z Janovic fotbalovou lahůdku  –  večerní utkání za umělého osvětlení. Výkop je v sobotu 10.9.  od 20.00 h a my  spoléháme  na velkou diváckou kulisu,  tohle  si přece naši skalní věrní nemohou nechat ujít.