Mochtín B – Chudenice 2 : 6 / 0:3 /

Mochtín – 28.9.16  –  16.00

V Mochtíně jsme v den  státního  svátku odehráli odložené utkání  s místním béčkem. S tímto týmem nemáme dobrou vzájemnou bilanci, loni jsme zde  po ostudném výkonu prohráli 1:3  a tak byla motivace k odplatě veliká. Domácí nastoupili s dobře vyváženým týmem, starší zkušení matadoři se obklopili běhavými mladíky, v útoku pak nebyl k přehlédnutí agilní urostlý střelec Kul.  Nám se naštěstí povedl vstup do utkání , tím jsme na nějaký  čas sebrali domácím vítr z plachet. První čtvrthodiny obou poločasů by se s nadsázkou mohly  pojmenovat jako „Koncert pro Vachtla a chudenický orchestr“, protože vše, o co se náš tým pokusil, vyšlo. Dařilo se nadmíru „Vachtlíkovi“, v konečném součtu mu v kolonce gól zářilo zasloužené číslo „5“. Již ve třetí minutě hrací doby se Pavel prosadil  důsledným sledováním nakopnutého míče až do malého vápna soupeře a s jistotou proměnil hrubé zaváhání brankáře v rychlou vedoucí branku. Uklidnění přinesla 6. minuta, když po levé straně prošel Honza Soupír a křížnou přízemní přihrávkou vyzval  bratra Kubu k nekompromisnímu zápisu z hranice penalty – 2:0 pro nás. První patnáctiminutovku uzavřel nádherným sólem od poloviny přes tři hráče soupeře střelec dne Vachtl a s přehledem pro něj nezvyklým nedal brankáři šanci – 3:0. Škoda, že po tomto vedení nepřidal ještě z podobného úniku ve 21. minutě další pečeť, v poslední chvíli si dal tzv. špek a brankář to doladil. Hra se pak  začala vyrovnávat.  Ne, že by soupeř nějak výrazně přidal, ale naši mistři se nechali  výrazným a rychlým vedením ukolébat a sklouzli do výkonu „na půl plynu“. Z toho pramenila narůstající územní převaha Mochtína, která se projevila sérií tří trestných kopů ze značně nebezpečné vzdálenosti. Všechny kopy byli po našich faulech, odvíjejících se z nekoncentrovanosti a špatného vzájemného zajišťování postů. Soupeř proto  začal dominovat v soubojích jeden na jednoho, naštěstí trestňáky nedbale promrhal  nepřesnými nebo slabými pokusy. Nám se podařilo  vyprodukovat naší poslední šanci první půle ve 38. minutě, když po dlouhém Rupertově autovém hodu se Kuba Soupír sice pohotově uvolnil na malém vápně, ukvapená střela však zamířila do meziplanetárního prostoru. Druhá část hry začala podobně jako první. Již ve 48. minutě si Pavel zopakoval únik středem, ukázkově jej oslovil Kuba Soupír  /4:0/. O pět minut později  vzniklo z našeho náporu přečíslení u  pravého rohového praporku soupeře  a míč se po ose Kuba Soupír a  Mates Stryczek dostal ke zcela neobsazenému střelci kola, který měl celou věčnost na to , aby si vybral některé z ok na síti – a opět se neomylně trefil /5:0/.  Tím  končila první čtvrthodina, opět se dostavilo o přestávce zkritizované sebeuspokojení a soupeř začal zase vystrkovat rohy. Napomohli jsme tomu svojí  laxností v obranné činnosti. Vše začalo, když Kuba v 58. minutě vyvážel míč přes tři hráče, přišel o něj a ve snaze zabránit protiútoku bezhlavě fauloval ve vlastním vápně. Z pokutového kopu  se domácí chytli a od této chvíle začali opět režírovat hru. A hra se také začala přiostřovat. Od 62. minuty až do konce nastaveného času jsme inkasovali 5 žlutých, soupeř pak jednu a jednu červenou. Nervozita byla nepochopitelná hlavně u našich hráčů, protože vedení bylo celou druhou část hry výrazné. Domácím se pak  podařila ještě jedna akce dotáhnout do konce, v 70. minutě po pěkné rychlé kombinaci v levém křídelním prostoru přišel před naší branku centr na zcela nekrytého útočníka, který hlavou upravil na 5:2.  Převaha domácích trvala dlouho a našim ubývaly síly, což bylo patrné z  četných proseb o vystřídání. Snad i proto došlo k sérii  žlutých karet, unavený organizmus se dostával do deprese  a podrážděnosti. Na  to  existuje jeden lék,  zlepšit tréninkovou morálkou. S blížícím se koncem soupeř, hrající v tu dobu již o deseti, rezignoval a tak ještě  v 92. minutě přišla hezká chvilka na Drahoše  Duchoně,  který precizním pasem vyslal do zakončení Pavla Vachtla a nechal jej tak zkompletovat střelecký skvost. Výsledek se tak urodil výrazný  příjemný,  hlavně  díky střelecké potenci jednoho hráče. Nutno ale dodat, že ke skvělému střeleckému představení notně napomohl celý tým, který Pavlovi tentokrát zvýšenou aktivitou v obraně  umožnil, aby se soustředil pouze na útočení.

Tento týden jsme získali již 6 bodů a tak před námi leží velká výzva – získat v sobotu ve Velkých Hydčicích další skalp soupeře a tím zaokrouhlit číslo na devět bodů za sedm dní, byla by to ojedinělá  záležitost a velká výzva pro naše soupeře.

Sestava :   Lucák  –  Duchoň, Hodan, Fremuth, Kadlec P. –  Soupír Jakub /1/, Ježek, Soupír Jan, Rupert  –  Stryczek, Vachtl /5/

Střídali :   Zoubek za Ježka  a Göttinger K. za Kubu Soupíra