Chudenice – Velhartice 1 : 1 /1:0/ PK 2:3

Po téměř pětiměsíčním půstu přišlo konečně to správné adrenalinové období. Začala nám „mistráková“ sezona. Tým před jarní částí nezaznamenal žádný přestup, problémem jsou dlouhodobá zranění Michala Krause a Vaška Fremutha. Oba jsou čerstvě po operaci kolena a do hry naskočí  po rehabilitaci  pravděpodobně až v letním přípravném období. Spoluhráči se budou muset s jejich nepřítomností vypořádat, ale již první utkání naznačilo, že půjde o těžký úkol.

Datum zahajovacího utkání vyšel perfektně, první jarní sobota se trefila do ideálního fotbalového počasí. Sluníčko, papírově hratelný soupeř, spousta diváků, to vše bylo naservírováno našim hráčům, aby si po dlouhé době zase užili parádní zápas. Ale ouha – tradičně vlažný  vstup do sezony, který nás provází každý půlrok se dostavil i tentokrát a přestože to po prvním  poločase vypadalo nadějně, konečný verdikt znamenal, že se na nás  po úvodním kole dotáhli hned tři soupeři, s kterými to určitě nebude snadné. Věřme, že zafunguje pořekadlo :“ …první vyhrání z kapsy vyhání…“  i tentokrát.
Už úvod utkání naznačil, že s „hratelností“  soupeře to nebude tak růžové. Velhartice nás zaskočily houževnatostí, kompaktností, rychlostí  i souhrou, takže utkání bylo více než vyrovnané od zahajovacího hvizdu. První šanci jara si přisvojil již ve 2.‘ Jan Soupír a ubezpečil tím všechny diváky, že i letos to bude s jeho střelbou všelijaké. Navíc odhalil, že překonat brankáře hostů  bude docela tvrdý oříšek. V 10.‘ se ohlásil také  soupeř, když Poledník z otočky přinutil Marka Lucáka poprvé ukázat svůj postřeh. O pár minut později se soupeř opět dostal  ke slovu a to  dvěma slepenými akcemi, které končily nebezpečnými střelami kolem konstrukce naší brány. Kombinačně  vycházel poločas lépe nám, rychlostně soupeři. Několik nepřesných verdiktů rozhodčího způsobilo, že na oba týmy padla nervozita  a začalo se pěkně žlutit. Konečný výčet deseti napomínání a dvou vyloučení, o který se rovným dílem postaraly oba týmy,  vypovídá jednoznačně o nerespektování soupeře  a také  o přemotivovanosti na úkor hry. První branku utkání zaznamenal ve 26.‘ podzimní střelec Pavel Vachtl, když mu míč po bojovném výkonu naservíroval před bezmocného brankáře Maty Ježek. Hra se pak až do přestávky přelévala pouze mezi vápny, dominovala  karetní hra rozhodčího. Za zmínku stojí už jen nebezpečná střela hostů po rohovém kopu a na naší straně brejkový únik Honzy Soupíra  s  typickým zakončením – střelou do tyče.
I v druhé části hry jsme se ozvali první, hned  ve 46.‘, ale  Pavel Vachtl  míč skrz brankáře nepropasíroval. Po pěti minutách velhartický Faltín  nenachytal ostrou levačkou bravurního Máru, a stejně tak byl Marek neprůstřelný o chvíli později zprava,s nebezpečnou střelou si nadvakrát poradil. Soupeř byl v těchto fázích hladovější po góle a nebýt odmávané hraniční ofsajdové pozice, možná by se jim v 66. minutě i vyrovnání zdařilo. Velhartické šance na vstřelení branky ještě více stouply , když se v 62.‘ nechal hloupě po druhé žluté vypakovat ze hřiště Kuba Soupír.  Početnější soupeř vycítil šanci a nebezpečí z rychlých protiútoků sršelo čím dál víc.  Když po patnácti minutách přesilovky došlo k vyrovnání sil na hřišti / Poledník – hrubá urážka rozhodčího/, vše nahrávalo do našich karet.  Střádající Asztaloš v krátkém sledu po sobě však zahodil dvě vyložené pozice a snad i proto přišel zasloužený trest. Brejk  přes naší pomaloučkou obranu, v níž se markantně projevovala absence zraněného Vency „Ventýla“ , hasil v 79.‘ Mára faulem a z následující penalty  bylo srovnáno. Na hráčích obou týmů  se tento okamžik evidentně  podepsal zvýšenou snahou o udržení výsledku a tak se již posledních deset minut dohrávalo s vědomím,  že divákům na úvod nechtěně opět předvedeme, jak jsme v zimě vypilovali proměňování pokutových kopů. Z konečného výsledku vyplývá, že tato činnost nezabrala v příprava mnoho tréninkového času, neboť z pěti pokusů byly úspěšné pouze dva – Honzy Soupíra  a Kuby Stelzera. Tři  ostřílení borci a renomovaní střelci, od kterých se bezchybné provedení očekávalo / Ježek, Žák P. , Asztaloš/ svůj úkol totálně nezvládli a tak na nás na úvod zbyl  jen jeden bodík. Zda bude závěrem sezony tím postupovým, na to si ještě musíme pár týdnů počkat, každopádně hodně takovýchto ztrát si již při cestě za svým snem  nemůžeme dovolit.

Sestava:   Lucák – Duchoň /81.‘ Stelzer/, Žák P., Hodan, Göttinger O., –  Soupír Jakub, Ježek, Kadlec P., Rupert /73′ Zoubek/ –  Soupír Jan, Vachtl / 71.‘ Astaloš/

Rozhočí :  Petličarovský I.

ŽK  5 : 5 ,  ČK  1 : 1