Chudenice – Svéradice B 4 : 1 / 4:1 /

Závěr letošního ročníku III. třídy jako by režíroval Spielberg. Napětí na čele i chvostu tabulky až do konce. A co s postupy a sestupy provede závěr soutěží vyšších tříd, kde se chystají  četné neočekávané změny, to je tajuplný bonbónek na třešni dortíku, kterým bude červencové rozlosování ročníku dalšího.
Předposlední kolo  přivedlo na Jalovčí  zdatného soupeře, našeho posledního konkurenta v boji  o druhé postupové místo – svéradické béčko. Krásné letní počasí přilákalo na poslední domácí představení rovných 120 diváků a ti měli možnost již od prvních chvil sledovat, jak se hraje o postup. Naši hráči žili poslední týdny  v napětí, očekávali tuhý boj s kvalitním soupeřem, jehož A-tým hrál letos krajský přebor. Existenční starosti se však  na našem soupeři hodně podepsaly a tak  obávaného  tvrdého odporu  se nakonec hráči ani diváci nedočkali. Vedení 3:0 za šestnáct minut nám dalo křídla  a když soupeř kontroval jen jednou , dostal před koncem půle ještě jeden gól a bylo vymalováno.  Náš tlak započal hlavičkou Ventýla už ve třetí minutě utkání. Přesně umístěný míč  směřoval do šibenice, ale brankář Soukup hned napoprvé ukázal, jak se chytá v kraji. Na 5.‘ nezapomene mnoho příznivců Johnyho „Jointa“ Baxy a doufejme, že ani on sám, protože předvedl úžasné fotbalová zakončení a poslal nás do vedení – 1:0.  Další hattrick se urodil z kopaček Jendy Soupíra, branky jako přes kopírák padaly zleva, pokaždé bezchybně tvrdým křížným prostřelením kvalitního brankáře. Nutno dodat, že střelec  docílil svého dalšího úspěchu značně zdravotně handicapován a v polovině utkání musel nuceně odstoupit. Jeho nepřítomnost na hřišti velmi ovlivnila průběh  druhé půle, ve které se náš tým už soustředil na udržení výsledku. Také proto se obraz  hry otočil a my jsme byli pod enormním permanentním tlakem soupeře, který se s velkým gólovým rozdílem nechtěl smířit. Nejvíc nás  pozlobil agilní  útočník Aleš Vachuška –  nejlepší střelec soutěže,   poměrně snadno se dostával do skvostných gólovek, naštěstí mu tam po změně stran už nic „nepadlo“. Přesto ale dokázal našim obráncům, že se mají ještě hodně co učit, aby v případě postupu neusnuli na vavřínech. Velký tlak hostů  v druhém poločase tedy  nakonec vyšuměl bez brankového efektu a my jsme udrželi naději na postup i lepší skóre ze vzájemných utkání, v případě rovnosti bodů po posledním kole.  To naši borci odehrají  na hřišti v Hrádku u Sušice, tentokrát opět po nařízení jednotného úředního začátku – v neděli  18.6. 2017   v 17.00 hodin. Případné vítězství nás bez ohledu na ostatní utkání pasuje do role druhého týmu,  postupujícího do okresního přeboru klatovska.