Luby B – Chudenice 1 : 0 / 1:0 /

Dlouho očekávaná chvíle nastala. Chudeničtí fotbalisté po dlouhé odmlce opět vstoupili do nejvyšší okresní soutěže. A start to nebyl vůbec jednoduchý.  Na hřišti v Lubech nás hostilo béčko týmu, který má na fotbalové mapě hodně stálou a neotřesitelnou pozici mnoho desetiletí  a práce s mládeží je v tomto klubu pověstná. Od počátku byla na jejich hře patrná dobrá chemie,  kde starší plejeři byli účinně doplněni dravým mládím. Domácí se také jako první dostali do veliké gólové šance, ale pohotový Petr Bejm sám proti útočníkovi nezaváhal. Nováčkovská tréma z našich borců opadla poměrně rychle, v druhé čtvrthodině jsme začali být rovnocenným partnerem. Dopomohla nám k tomu řada několika nebezpečných brejkových situací, které však díky velké ukvapenosti útočníků neskončily brankovým vyjádřením. Jedna hrubka na naší pravé straně  určila skóre utkání, při rychlém protiútoku jsme nestačili správně doplnit obranné řady a po několika odrazech se míč dostal k neobsazenému útočníkovi domácích, jenž neměl problém míč z metru doklepnout do prázdné branky. I po obdrženém gólu jsme byli herně na výši, celý tým totiž cítil, že soupeř je více než hratelný, že počáteční obavy a respekt byly zbytečné. V druhé půli  bylo opět hodně rušno, vyrovnaná hra ve středu pole byla protkávána našimi parádními brejky, v nichž vynikala dvojice Vachtl – Jan Soupír  a to nejen tím, jak lehce se do gólovek dostávali, ale také tím jak lehkomyslně je zahazovali. V 51.‘  jsme dokonce kopali penaltu, po faulu na Jana Soupíra se k míči sebevědomě postavil jeho bratr Jakub, vynikající Vlastík Hromada v domácí svatyni mu však svým bravurním zákrokem  trochu pocuchal hřebínek. Soupeř se k nebezpečnému ohrožení naší branky  v druhé půli dostal  až v 81.‘, ale tutovku ze středu velkého vápna zazdil, přesně podle vzoru našich útočníků. V té době jsme již utkání  dohrávali pouze s deseti hráči, po druhé žluté šel v 75.‘  do sprch předčasně Jenda Soupír. Přes početní handicap jsme to však byli stále my, kdo chtěl více hrát a i v oslabení jsme domácí v závěru hodně trápili, brankář Hromada byl ale vždy na správném místě. Zcela určitě byl domácí gólman hráčem utkání, protože při objektivním počtu sedmi našich tutovek  nepustil za svoje záda ani jeden fík.

Utkání se nám nepovedlo pouze výsledkově, jinak s předvedenou hrou i bojovností týmu musí  být spokojeni nejen trenéři, ale i početný divácký doprovod, který z Chudenic do Lub v tuto pěknou srpnovou neděli dorazil. Kladem je i dobrá parta a hlavně široká lavička náhradníků. V Lubech jich bylo na střídačce šest a jednalo se o hráče, kteří jsou schopni kdykoliv adekvátně naskočit do hry. Příslibem stabilnějších výsledků by měl být i návrat Michala Kraus, na kterém sice bylo hodně vidět manko ve fyzické přípravě, na míči byl však bezchybný.
Příští týden hostíme v prvním „okresním“ utkání na domácí půdě  nám dobře známý tým – Železnou  Rudu. Tak  do toho, ať na první podzimní body nečekáme dlouho ! ! !
Sestava :    Bejm – Duchoň /77.‘ L. Zoubek/, Hodan, Fremuth, Göttinger O. /83.‘ Baxa / –  Soupír Jakub /65.‘ Kraus /, Ježek /46.‘ Stryczek/, Osvald ,  Rupert
/46.‘ Stelzer /  –   Jan Soupír , Vachtl