Hartmanice – Chudenice 3 : 3 / 1:0 / PK 4:5

Do Hartmanic se zajíždělo po čtrnácti letech / naposled na jaře 2003 /. Tehdy se domácí loučili se soutěží pádem do IV. třídy a Chudenice se připravovali na svojí poslední sezonu před dlouhou odmlkou.
První vážnější akce utkání se odehrála v 10.‘, po rohu domácích jsme šli Soupírem do brejku, z následného centru trefil Rupert spojnici tyčí. Další oťukávání   neznámých soupeřů bez větších problémů na obou stranách trvalo 20 minut, pak domácí udeřili  na 1:0 krásným gólem z hranice pokutového území. Následně Bejm v naší bráně podržel tým po další ráně z vápna. V těchto fázích jsme si hodně koledovali o další branku, soupeř byl při střelecké chuti a další pokus jen olízl tyč naší svatyně.  Velkou iniciativu soupeře ukončil až poločasový hvizd rozhodčího.  Po změně stran došlo ke střídání, v naší sestavě se objevil poprvé Filip Bláha, který k nám konečně do dlouhém namlouvání přestoupil z Klatov a určitě tím udělal svým chudenickým předkům velkou radost. Vystřídal na kraji obrany Duchoně a vedl si opravdu zdatně. Bohužel, jeho výkon ovlivnilo zranění kotníku, dohrával utkání se sebezapřením.  Už nyní je ale více než jisté, že se  jedná o velkou posilu týmu a čas brzy  ukáže, že uskutečnění přestupu bylo vzájemně výhodné a prospěšné  rozhodnutí.
I začátek druhé půle patřil domácím. Jejich tlak vyvrcholil v 58.‘, kdy gólovou akci zastavil na brankové čáře F. Bláha.  Od tohoto okamžiku se začala hra vyrovnávat a třetí třetina utkání se hrála i s naším orchestrem. V 60.‘ prověřil umění  gólmana Fremuth dalekonosnou nepříjemnou strašilkou, kterou zařídil rohový kop. Z této standardky už zahřmělo i na druhé straně, Osvald hlavou  vyrovnal. O dalších pět minut později přinutil svým dravým průnikem Kuba Soupír hostující obranu k nechtěné teči a obrat ve skóre byl na světě. Nedisciplinovanost  v dalším průběhu hry  způsobila, že naše vedení bylo pouze dvouminutové. Pánové, hraje se, dokud rozhodčí nezapíská, byť si celý mančaft myslí, „že faul to byl „.  Deset minut před koncem jsme po dalším rohovém kopu šli opět do vedení, nejlépe se orientoval Standa Hodan. Když už se zdálo, že nám první vítězství v soutěži nemůže uniknout, dostali jsme ve třetí minutě nastavení  sprchu v podobě vyrovnávací branky.
Následné pokutové kopy byli v naší režii a zajistili nám důležité  rozšíření bodového hodnocení zápasu.

Sestava :    Bejm –  Duchoň /46.‘ Bláha F. ,  Hodan, Fremuth / 71. Baxa/, Göttinger O. – Soupír Jakub, Osvald /88.‘ Zoubek/, Stryczek, Rupert –  Soupír Jan, Vachtl