Sušice B – Chudenice 5 : 1 / 3:1 /

Chudeničtí „Jánošíci“ opět rozdávali těm nejchudším. Jako každou sezonu, i tentokrát si vybrali slabší chvilku v utkání s posledním týmem tabulky.

Utkání se konalo na umělém povrchu a to hodně nahrávalo do karet domácím. Rychlý podklad s neznámým odskokem  nás zlobil a nutil  ke ztrátám  množství míčů nevynuceně.  Domácí neponechali nic náhodě a sestavu  proti nám osvěžili dvěma rozdílovými hráči ze základu A týmu. Útočník Vašák se trenérovi za to odměnil třemi góly, rychlý a zkušený stoper zase působil svým přehledem a jistotou velké problémy našim renomovaným útočníkům. Zde byl asi položen základ naší neúspěšné sušické mise a když se k tomu připočte naše herní naivita bez nápadu v záloze, naše hrubé technické zaostávání v porovnání se soupeřem a naše nedostatečné herní nasazení v činnosti bez míče, je zasloužený debakl na světě. Soupeř se na nás velice dobře připravil po všech stránkách a my jsme mu svým laxním přístupem k utkání a i možná pocitem jisté snadné  kořisti hodně napomohli k prvním třem bodům v sezoně. Produktivita sušických byla úžasná, dokázali využít všech námi nabídnutých chyb ke skórování. Naši hráči se na druhé straně hřiště naopak topili v nepřesnostech a zakončování akcí začalo po chvíli vyvolávat na tvářích mnoha diváků soucitné úsměvy. Jedinou naší branku, která snížením na 1:2 přinesla do našich řad na chvilku marné naděje, se prezentoval hezkou přízemní křížnou střelou Jan Soupír. Soupeř ale během dvou minut po naší další obranné chybě  střelou z dálky brankový rozdíl opět navýšil a dal nám tak najevo, že dneska teda nééé. V druhé půli jsme z platonického desetiminutového náporu ničeho nedocílili  a soupeř opět trestal. Od 70. minuty jsme se po hřišti potáceli pouze v deseti, Ventýl se nechal dvakrát ožlutit a tudíž jej tento zápas vyjde o něco dráž než počítal.
Snad se tato nedělní kratochvíle groteskního typu nepodepíše na centrální nervové soustavě našich borců nějak zásadně. Ale to už nám odhalí další utkání, na domácí půdě přivítáme o víkendu bolešinské áčko, s jehož náhradním mančaftem máme nepřeberné zkušenosti. Takže, hoši, zapomenout co bylo a pořádně potrénovat. Bylo, je a bude to jen na vás…