Janovice – Chudenice 4 : 4 / 1:1 / PK 1:4

Na krásný trávník do Janovic jsme zajížděli v roli papírově slabšího soupeře. Janovičtí  měli velkou motivaci nás porazit, neboť podzimní utkání  po houpačkovém průběhu  na Jalovčí prohráli  3:6  a navíc by je toto vítězství  v případě klopýtnutí Bolešin dosadilo na medailovou třetí příčku tabulky. Naděje jim svitla hned po sedmi minutách hry, když naší nově se tvořící obranu načapali v nedbalkách a kanonýr Hájek otevřel skóre. Svým prvním jarním zářezem srovnal stav Honza Soupír povedenou střelou z pětadvaceti metrů o pár minut později. Soupeř pak hrozil hlavně z nebezpečných trestných kopů, my jsme spoléhali na brejkové situace. Ani jedna varianta nepřinesla do poločasu ovoce, takže do kabin se šlo smírně. Vyrovnané pohledné utkání a sebejistý výkon týmu narušila  půl hodiny před koncem hrubá chyba našeho brankáře a domácí šli lehce do vedení. Velkým štěstím bylo rychlé vyrovnání, protože soupeřova touha po vítězství začínala po jednoduchém gólu rychle narůstat.  Vyrovnávací branka Standy Hodana po třech minutách ale zase usměrnila nasazení Janovic do patřičných mezí. Proč máme na hřišti Pavla Vachtla se ptalo v duchu asi hodně lidí. Do 75. minuty mu totiž scházel jenom ruksak a hůl, aby vypadal jako úplně jako turista.  Pak však všem vytřel zrak a dvěma brankami zasel lehké zoufalství do soupeřových rad. Bohužel však zasel také panickou hrůzu z vítězství do hlav svých spoluhráčů, kteří v posledních pěti minutách zmateční činností vyprodukovali několik zbytečných rohových standardek, z nichž se dvakrát inkasovalo. Nutno ale sportovně přiznat, že utkání remíza slušela. Šťastnějším týmem po penaltovém rozstřelu jsme byli my, takže jsme ze hřiště horkého favorita na přední umístění odvezli dva důležité bodíky.
V úterní dohrávce přivítáme na Jalovčí  vyloučeními zdecimované Hartmanice, které v minulém kole inkasovaly  17x v Měčíně. Doufejme, že hráči pod dojmem tohoto výsledku nepodcení soupeřovy schopnosti, je to totiž stav mysli, který fotbalový bůh neodpouští.