Svéradice B – Chudenice 0 : 3 / 0:1 /

Před utkáním ve Svéradicích bylo ve hře devět bodů /tři zbývající kola/. Domácí se nacházeli za námi o čtyři bodíky a tudíž měli velkou motivaci  udělat něco pro udržení ve vyšší soutěži. K tomu by nás však  museli porazit v základní hrací době. A to se jim nakonec díky naší důrazné a nad poměry přesné hře nepodařilo. Vyvedly se totiž oba vstupy do poločasů.  Již v 7. minutě se prodral do zakončení Vachtl a rozjásal početnou skupinu našich fandů poprvé. Přestárlá domácí sestava nebyla ani se čtyřmi hráči A-týmu  schopna čelit nájezdům našich rychlíků, takže jen díky smůle či neschopnosti při zakončování vypracovaných tutovek nebylo v půli skóre vyšší. Anebo také vyrovnané, jenže náš  brankářský penaltový mág Ventýl Fremut chytil vymyšlený pokutový kop s přehledem sobě vlastním a soupeři i rozhodčímu dal jasně najevo, že takhle teda nééé… V obraně si bez bázně a s přehledem získal velký respekt s chutí hrající Michal Kraus, který soupeřovy útočníky přiváděl svými zákroky chvílemi až ke stavům zoufalství. Do druhé části jsme vstoupili opět důrazně a hned ve 46. minutě si připsal gólový zářez Kuba Soupír, když dopravil do branky nezištnou přihrávku od Johnyho Baxy. Domácím stav vyloženě nechutnal a nečistými zákroky se snažil aspoň o rozhození koncepce naší hry. Jenže stroj již pracoval na plné obrátky a v nastaveném čase pečetil vítězství specialista na svéradický fotbal – Luky Zoubek – s přehledem k tyči na 3:0. Důležitý krok za záchranou se vydařil, nyní je třeba jej potvrdit domácím vítězstvím v příštím kole. A bude zase na rok vystaráno.