Janovice – Chudenice 1:0 (0:0)

Zápas roku pro Janovice !

Na zápas roku byl opět  připraven autobus a opět byl téměř naplněn!

Bohužel ne tak naplněna  byla naše sestava, což mrzí  vzhledem k důležitosti zápasu a později se ukázal tento faktor jako fatální  pro průběh utkání. Nastoupili jsme tedy v netradiční sestavě, ale plně odhodláni poprat se o postup do 3.třídy. Vrcholu sezóny napomohlo ideální fotbalovém počasí  a kvalitní hrací plocha.

Od začátku zápasu bylo znát, že obě mužstva  budou  hrát v nadstandardní kvalitě na poměry „pralesní soutěže“.  Bylo zřejmé, že i domácí si uvědomují důležitost utkání a tak se hrál rychlý , důrazný a současně  technický fotbal, který se musel divákům líbit. V první polovině jsme byli Dukle více než vyrovnaným soupeřem a dokonce jsme měli několik šancí, které se nepodařilo gólově proměnit.

Výborně pracovala obrana, která nepouštěla janovické útočníky do vyložených šancí, a tak nebezpečí hrozilo z jen z několika standartek, které ale soupeř nezakončoval kvalitně.  První  půle tedy skončila smírně 0:0 a zdálo se, že bychom si cenné  body mohli domů  přivézt.

Druhý poločas domácí začali stupňovat tlak , usadili se na naší polovině a ještě zvýšili tempo zápasu. Dostali se kolmými přihrávkami  několikrát naši obranu a Marek Lucák musel výbornými zákroky řešil situaci jeden na jednoho. Nedařilo se nám podržet míč a zklidnil mezihru, aby si unavená obrana mohla odpočinout. Naopak domácí několika střídáními nasadili čerstvé síly a to se s postupem času ukázalo být rozhodující. Ostře to kontrastovalo s tím, že na naší lavičce nebyl nikdo bez zdravotních problému, který mohl plnohodnotně nahradit naše unavené nebo zraněné (Martin Stryzcek) hráče.

Přes tento handicap se zdálo, že alepoň remízu vyválčíme ale v 80. minutě již naše přetížená obrana nezvládla odvrátila pohromu z centrovaného kopu a domácí  Jiří Macura hlavou zápas rozhodl.

Následné pokusy o vyrovnání si domácí pohlídali a když ani rozhodčí naši branku neuznal a faul na Honzu Soupíra v poslední minutě nezapískal, skončilo klíčové utkání jara vítězně pro Duklu Janovice.

Objektivně musíme konstatovat, že soupeř si výhru zasloužil, jen mne mrzí, že jsme nemohli změřit síly v plné sestavě. Domnívám se, že budou-li  Janovice hrát podobným způsobem ve zbytku soutěže bude postup do 3. třídy v  jejich režii.

Děkujeme opět chudenickým divákům za podporu a věříme, že i přes prohru  se bylo na co dívat a na domácím zápase se Nýrskem kvalitní výkon zopakujem  s vítězným výsledkem.