Plánice – Chudenice 2:1 (1:0)

Začátek sezóny nevyšel

První utkání nové sezóny v nové soutěži jsme odehráli na hřišti v Plánici. Počasí ani terén pro extrémní horko a sucho fotbalu nepřálo. Zápas byl zajímavý i z toho pohledu, že se potkali postupující z IV. tříd klatovského okresu.

Nejpodstatnější změnou v sestavě při absenci Marka Lucáka byla účast Petra Bejma na postu brankáře a s myslím, že si po delší herní absenci vedl dobře.

Začátek utkání nám vyšel dobře, drželi jsme balon pod kontrolou a dostávali se do několika slibných šancí, které se nám nepodařilo zakončit gólově. Vrcholem byl trestný kop Honzy Soupíra, který skončil na tyči a v následném závaru bohužel několikero dorážek nenašlo  svůj cíl v síti. Postupně však převzali domácí iniciativu a tak platilo opět obligátní „Nedáš, dostaneš!“ a v 43.minutě dal domácí Plánička 🙂  kuriózní gól zády k brance, když po vyběhnutí našeho brankáře se sám dostal k odraženému balonu.

Do druhé půle jsme nastoupili s vůlí nějaké body získat a tak se hrál vyrovnaný fotbal ve středu hřiště bez výraznějších šancí. Domácí obranu nejvíce zaměstnával Honza Soupír a v 65. minutě se svou rychlostí prosadil ve vápně a po hrubém faulu rozhodčí nařídil pokutový kop!  Exekuce se ujal Ventýl a jasně proměnil na 1:1 !

Vstřelený gól nám dodal síly a obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu.

Bohužel šťastnější byli domácí a v 79. Kohout Rudolf z protiútoku vsítil vítěznou branku plánických.

V závěru zápasu se nám podařilo dostat domácí pod tlak a při sérii rohů byl v akci i náš gólman ale k vyrovnání k naší lítosti už nedošlo!

Branky: 43. Plánička Lukáš ,  79. Kohout Rudolf  – 67. Fremuth Václav (PK)

ŽK 2:2; Diváků 70. Rozhodčí: Kurc Lubomír

Sestava Plánice: Strolený Josef  – Kochol Petr ,Zavadil Marek ,Kohout Rudolf (ŽK), Hlavatý Pavel, Kozák Ondřej (73. Jílek Patrik), Bauer Marek (68. Votýpka Jan – ŽK), Opl Vojtěch, Černý Lukáš, Plánička Lukáš, Vlček Jiří

Sestava Chudenice : Bejm Petr – Duchoň Drahoš, Žák Petr, Fremuth Václav, Göttinger Ota, Ježek Martin (ŽK), Kadlec Petr, Soupír Jan, Asztaloš Vlastislav , Bříza František (46. Zoubek Lukáš), Soupír Jakub – ŽK(70.Göttinger Kamil)