Chudenice — Janovice „B“ 2 : 0 / 1:0 /

Ideální fotbalová sobota, ideální soupeř ze spodního patra tabulky, chyběla pouze ideální hra, ale tou se nemůže pyšnit  ani současná Viktorka Plzeň. Podstatné je, že se letos poprvé vyhrálo i když se tři body neurodily lehko. Předpokládané problémy se sestavou se z vetší části nekonaly, neboť  Maty Ježek si dal v průběhu týdne svoje  „bebí  do ažůru“ a uzdravil se i Mates Stryczek. Svůj velký den zažil  Kubík Stelzer, který si užil  první zápas, do kterého nastoupil  od samého začátku. Byl také spolu s Kubou Soupírem  u našich tří slibných šancí, které jsme si v první desetiminutovce z velkého náporu připravili. Naše prvopoločasová převaha byla výrazná snad i proto, že Janovice přijeli v poměrně kombinovaném složení a na  hřišti působily dost odevzdaně. Svědčí o tom  i fakt, že první propagační střelu vyslaly na naší branku až ve 32.‘  a jejich jedinou tutovku bravurně zlikvidoval dvě minuty před poločasem Peťa Bejm, když poprvé v utkání si vybrala naše nově poskládaná obrana slabší chvilku, podcenila trestný kop z hloubi pole, na který nejlépe vyskočil hostující útočník a zazdil největší možnost svého týmu  v této části hry.  Na naší straně se v útočné fázi nejvíce střelecky prosazoval Kuba Soupír se čtyřmi střeleckými pokusy,  avšak kvalita  jejich provedení ubrala exekutorovi mnoho psychických sil, s jejichž úbytkem se pak do konce utkání již nedokázal vyrovnat a opticky svým výkonem upadl do hlubokého podprůměru. Všichni ale známe jeho fotbalové přednosti a tak pevně věříme v  rychlý návrat do správně tělesné pohody. Na první branku se čekalo do 39.‘ . Dlouhý Rupíkův aut přistál v přeplněném brankovém území a tam se nejlépe a nejrychleji orientoval náš  režisér hry Maty Ježek  – 1:0.  Druhý poločas byl poznamenán příchodem janovických posil z A-týmu, který své utkání  v Měcholupech odehrál v časovém předstihu. Síly na hřišti se rázem vyrovnaly, hosté se začali prosazovat více kombinačně i rychlostně. Do velké šance se dostali v 58.‘, Petr v bráně ale opět vyčaroval perfektní zákrok a skóre se zatím neměnilo.  Velkou tutovici hned v úvodu zahodil Jenda Soupír, po brejku  mířil mimo konstrukci , chuť si ale napravil v 66.‘, když se úchvatným sólíčkem prosadil přes tři obránce a brankáři ukázal svoji ostrou levou nohu – 2:0. Po sérii střídání některých našich unavených hráčů se do hry dostali i žolíci – Tom Baxa a Mára Lucák, který coby náš stálý ochránce branky si to po dlouhé době vyzkoušel zase  na opačné straně sestavy, v útoku. A o tom, že si nevedli špatně svědčí i velké brankové příležitosti, do kterých se v našem závěrečném tlaku dostali, jejich řešení však vzhledem k nedostatku zkušeností bylo  bez brankového efektu. Škoda, po zápase mohlo být o pár rundiček víc.
Utkání dopadlo nakonec v náš prospěch a nastoupivší  kádr je třeba pochválit. Hlavně pak obranu, která v podobném složení spolu ještě nehrála, ale svým výkonem prokázala, že i tato varianta stojí za úvahu pro časy budoucí.

Sestava:    Bejm – Duchoň , Hodan, Göttinger Ota, Asztaloš – Soupír Jakub, Ježek / 82.‘ Göttinger  Kamil/,  Stryczek / 65.‘ Baxa /, Rupert –  Stelzer /70.‘ Lucák/, Soupír Jan

Rozhodčí : Blaheta Josef,      ŽK   1 : 1