Hrádek u Sušice B – Chudenice 1 : 0 / 0:0 /

Až poslední kolo soutěže rozhodlo o druhém postupujícím. Scházely dvě minuty a mohli jsme to být my. Ale fotbalový bůh  a rozhodčí byli proti !!!

Paradoxní je, že mohlo být vše jinak, kdyby náš dlouhodobě nejlepší střelec Honzík Soupír  proměnil  pět minut před poločasem poutový kop. Ale na kdyby se nehraje, tak nezbývá než přiznat sportovně, že nás soupeř přehrál a zaskočil  a na náš tým zbylo opět „jen“ nepopulární nepostupové třetí místo v tabulce.
Herně jsme vyloženě nepropadli, jen neumíme hrát na tak velkých hřištích , jako je to hrádecké. Domácí jsou s prostorem  sžití, umí jej naplno využívat  a tak hra pak opticky  vypadala jako laškování kočky s myší – a myš to stálo hodně sil. V úmorném horku si naši kluci sáhli až na dno a prohráli se ctí. Bojovali,  dokonce přišly i dobré brankové příležitosti, ale střelcům se nedařilo. Tak postupně vyšuměly šance Soupíra i Petra Kadlece v druhé půli vniveč. Dálkovkami postrašili domácího brankáře  P. Žák a po dlouhé rekonvalescenci nastoupivší Michal Kraus.O to víc mrzí, že největší překážkou pro nás nebyl soupeř a počasí, ale rozhodčí Hájek, který si z  nějakého důvodu“ umínil, že nás nebude mít rád. Z pohledu nezaujatého diváka to vypadalo, jako kdyby chvílemi pískal jiný zápas, než ten, který se na hřišti odehrával. Ale i to se stává, hlavně pak v posledních soutěžních kolech, že rozhodčí berou režii utkání do svých rukou. Příště na něco takového musíme být lépe psychicky připraveni.

Ročník 2016/17 je tedy minulostí a nedopadl nejhůře. Je přeškoda, že se nám na jaře tým dokonale rozklížil díky zraněním a spoustě červených karet, přesto ukázal i hodně kladů a posun ve výkonnosti. Objevem roku se stal Kuba Stelzer, který  svou šanci chytil za pačesy tím správným způsobem a ukázal, že budoucnost fotbalu v Chudenicích nemusí být nějak moc  temná. Rozchytal se Petr Bejm, objevil se nový stoper Stanly Hodan, renomovaným střelcům  se zadařilo  několik hatricků  a co je nejvíc cenné, mančaft se semknul a v improvizovaných sestavách nakonec udělal víc bodů než v minulé sezoně a  „vyhořel“  prakticky  jen jednou  – doma s Mochtínem. Když si uvědomíme, že do letní přípravy budou moci naplno naskočit takové persony  jako Michal Kraus nebo Pavlík Vachtl a  že se k nim   pravděpodobně připojí i nějaká  přestupová posila, můžeme se už dnes těšit na další úspěšnou fotbalovou sezonu.  V jaké třídě to bude, to se dozvíme velmi brzy, ihned po barážích. Určitá naděje na postup při dobré konstelaci hvězd totiž stále žije, a to je  fajn.
Dokopná se koná v sobotu 24.6. 2017.  Pro veřejnost bude vše upřesněno až po zítřejší výborové schůzi FO.

Velké poděkování našim skalním fandům za jejich věrnost a trpělivost !!!    D ě k u j e m e ! ! !