Chudenice – Budětice 3 : 0 / 2:0 /

Utkání s aktuálně předposledním týmem tabulky mělo velký náboj. V případě další porážky by si domácí tři kola před koncem hodně zkomplikovali boj o udržení v elitní okresní třídě. Budětice přijeli s bojovným týmem, který v minulém kole nadělil rezervě Sušice pět branek a hned od začátku předváděli tempo fotbal s rychlými brejky po křídlech. Už první atak naší branky mohl být gólový, soupeř ale nevyužil hrubého zaváhání Osvalda při pomalé a průhledné kličce a následně pak minelu brankáře, který neudržel lehkou střelu v náručí.  Brankově jsme se prosadili ve 14. minutě, sólo Honzy Soupíra se střelou k tyči bylo pohledné. Gól soupeře znervóznil, takže o čtyři minuty později už jsme hráli proti deseti, jelikož dvě rychle po sobě jdoucí žluté karty témuž hráči znamenají nucené předčasné opuštění arény. Hektickou dvacetinutovku uzavřela penalta po faulu na unikajícího domácího střelce  a stoper Michal Kraus s přehledem navýšil konto – 2:0.  Pokutový kop se hrál v první půli i proti nám.  Ventýl v brance atakoval unikajícího hráče, podle názoru rozhodčího nedovoleným způsobem, ale pravda se ukázala a „hříšník“ svůj čin napravil – střelu k tyči vyrazil na roh. Po druhé žluté za zbytečný útočný faul
v soupeřově pokutovém území viděl chvíli před poločasem červenou kartu také Kuba Soupír.  Menší počet hráčů na hřišti nám vyhovoval znatelně víc, protože přišly dvě velké šance, které mohly už před půlí utkání definitivně rozhodnout. Bohužel ani Filip Bláha trojnásobně opakovanou střelou, ani Honza Soupír ze svého pověstného úniku nemířili přesně, takže do kabin se sice  šlo s dvoubrankovým vedením, které však s ohledem na hodně aktivního soupeře nemuselo být dostačující.
Po přestávce se na pojistku čekalo do 68. minuty, kdy nezvykle hezkou kombinační akce zakončil prudkou křížnou střelou Filip. Tříbrankové vedení hosty hodně zaskočilo a domácí začali být na míči klidnější a jistější. Hra neutrpěla ani po trojím vystřídání v domácí sestavě. Poslední slovo ale měli nakonec hosté, jenže svoji velkou příležitost na korekci výsledku trestuhodně zahodili.
Do konce soutěže je ve hře ještě devět bodů. Jistou záchranu s ohledem na bodové zisky našich  sestupových konkurentů znamená zisk pěti bodů. Tak se hoši čiňte!  Doma máte už jen trápící se Luby B, zato venku vás čekají dva tradiční oříšky, Svéradice B a Železná Ruda. Kde se podaří ty potřebné bodíky urvat ???  Nic není nemožné !!!