Chudenice – Janovice A 4 : 1 / 3:0 /

Tak už to zase začalo… Rozběhla se nám další fotbalová sezona, ročník 2018-19.
První domácí utkání jsme s ohledem na stav našeho hřiště byli nuceni přeložit k sousedům do Únějovic. Dlouhotrvající tropická vedra se velmi hrubým způsobem podepsala na povrchu hřiště na Jalovčí, tráva se pomalu  mění v zakořeněné seno a povrch je tak tvrdý, že by na něm šlo hrát pink ponk. Proto jsme velice ocenili přístup spřáteleného oddílu a využili jeho nabídky k sehrání duelu na krásně udržované trávě.
Ambiciózní celek z Janovic se v posledních letech netají touhou obsazovat  nejvyšší příčky tabulky. Má vyzrálý tým, doplněný o mladé „dravce“ a tak i k první prověrce v novém ročníku nastupoval s velkým sebevědomím. Je proto i velmi dobře pochopitelná jejich frustrace z vývoje utkání, kdy týmu, který je papírově slabší, vyjde dokonale úplně vše a lídrovi se rázem  zbortí sen o dobrém vstupu so sezony.  Honza Soupír a jeho střelecká produktivita, Ventýl a jeho magické rukavice,  žolík v podobě Franty Břízy na naší straně a na  straně  druhé střelecká neschopnost proměnit i tu nejvyloženější šanci, z toho pramenící nervozita a pocit křivdy z výroků rozhodčího  stanovily konečný výsledek, o kterém se nám před utkáním mohlo jen zdát. Honza dal hattrick během první půlhodiny . Dva trestné kopy levačkou do šibenice a jeden sólo náběh z levé strany. Mezitím náš brankář čaroval a obraně před sebou  tím děkoval za důvěru, že ho svojí do očí bijící nedisciplinovaností  nechávají tak vynikat. Druhý poločas soupeř zchladil emoce, dokázal, že slovo parta u nich asi nebude jen fráze a začal nám zle zatápět. Dokonce se mu podařilo zkazit Vaškovi čisté konto, jenže  navrátilec do sestavy Franta svojí neomylnou levačkou v samém závěru utkání rozehnal poslední pochybnosti o tom, kde bude vlastníkem prvních letošních bodů.
Doufejme, že nezafunguje přísloví :“První vyhrání z kapsy vyhání…“  a hurá do dalších bojů, příští týden navštívíme třesoucí se Měcholupy !